Moravia
Share
Tweet

Archive: Jeden svět Olomouc 2016

Address

Sokolská 25, 779 00 Olomouc
1 / < >

Jeden svět Olomouc 2016

 

V Olomouci budeme v termínu 29. 3. – 2. 4. 2016 hledat domov. Právě HLEDÁNÍ DOMOVA je totiž hlavním tématem 17. ročníku mezinárodního filmového festivalu o lidských právech Jeden svět Olomouc 2016.

Z jakého koutu republiky pocházíte? V jakém městě žijete? Kde bydlíte? Je pro Vás toto místo bezpečným bodem, k němuž se podvědomě vztahujete, nebo se ve své domovině z nějakého důvodu cítíte jako cizinci, jako lidé na útěku? To jsou otázky, které jsme si při tvoření letošní dramaturgie samy kladly. Festival se zaměřuje především na nás samotné a na to, co pro nás vlastně domov znamená. Víme to ještě vůbec?

To, jak definujeme domov, souvisí s naší životní zkušeností, s hledáním sebe sama a svého místa ve společnosti. Pocitu domova můžeme nabývat pomocí celého komplexu řady hodnot a ne nezbytně něčím hmotným. Právě tuto různorodost se snaží zprostředkovat letošní dramaturgie olomouckého festivalu, která bude téma zkoumat z mnoha různých úhlů pohledu.

V rámci programu se můžete těšit na celkem 16 zahraničních i tuzemských dokumentárních filmů, které budou již tradičně doplněny o debaty se zajímavými hosty. Jedním z nich bude například Mallory Neradová, protagonistka filmu Mallory Heleny Třeštíkové, kterým celý festival slavnostně zahájíme, režisérka filmu Nebezpečný svět Rajka Dolečka Kristýna Bartošová, nebo třeba producentka znepokojivého filmu o honu na čarodějnice moderní doby, Pomozte najít Sunila Tripathiho.

Uvedeme také film o afghánské raperce Sonita, který získal ocenění za nejlepší dokument na festivalu Sundance a k výbornému, s nadhledem pojatému dokumentuKola versus auta chystáme velkou debatu s architektem Tomášem Pejpkem, jednatelem asociace Měst pro cyklisty Ing. Jaroslavem Martínkem a s Eduardem Vaňkem, koordinátorem Olomoucké sekce Rekola!

I v letošním roce překračujeme hranice filmu. Připravili jsme pro Vás mnoho zajímavých doprovodných akcí, mimo jiné například koncert kapely Please the trees, a mnoho různých dalších vychytávek, abyste se během festivalu na všech našich spřátelených místech cítili jako doma!

Těšíme se na shledání s Vámi v termínu 29. 3. – 2. 4. 2016!

 

VSTUPENKY NA FESTIVAL JSOU BEZ MÍSTENEK. REZERVACE KONKRÉTNÍCH MÍST NENÍ MOŽNÁ. PRO ZÍSKÁNÍ POŽADOVANÉHO MÍSTA DOPORUČUJEME DORAZIT NA PROJEKCI S PŘEDSTIHEM.

 

Vstupné na jednotlivé projekce činí - 80 Kč/60 Kč (studenti, senioři). Vstupné na projekci iShorts je snížené na 40 Kč.

Places & Venues

Sokolská 25, 779 00 Olomouc

Marker