Moravia
Share
Tweet

Archive: IMHHH ► CABARET VOLTAIRE (UK), DANIEL MILLER (UK), FIORDMOSS (CZ/NO), HUJO (US)

Address

Klub Fléda Brno, Štefánikova 24, Brno
1 / < >

Vrchol IMHHH obstará jedna z nejvlivnějších kapel experimentální, industriální či postpunkové scény všech dob v Brně #alternative #experimental #concert

Předprodej "early birds" 390 Kč v síti SMSTICKET.cz 

CABARET VOLTAIRE (UK) 

"Line up now consisting solely of machines, multi-screen projections and Richard H Kirk, the live show will feature exclusively new material and no nostalgia. The performance promises to be something relevant to Cabaret Voltaire in the 21st Century." 

Aktuální info ke koncertům sledujte na facebook události

Jedna z nejvlivnějších kapel experimentální, industriální či postpunkové scény všech dob. Vznikli v roce 1973 v Sheffieldu a ve společnosti Throbbing Gristle, Clock DVA či Human League předběhli svou dobu a posunuli hranice taneční hudby i plnokrevné avantgardy. U kormidla současných Cabaret Voltaire zůstal zakládající člen Richard H Kirk, který v Sheffieldu skládá dodnes a odmítá ke kapele přistupovat s jakoukoliv nostalgií. Cabaret Voltaire tak působí stejně čerstvě jako kdykoliv předtím. 

 

DANIEL MILLER (UK/Mute/London) 

Do historie se zapsal jako zakladatel londýnského labelu Mute, který se od roku 1978, kdy na něm vyšel sedmipalcový singl Millerova projektu The Normal, rozrostl v jeden z nejzajímavějších světových vydavatelství, kde nedávno vyšly nové desky Carter Tutti Void, Arcy i New Order, a které setrvává pod zakladatelovým pečlivým dozorem. Coby DJ si dával dlouohé roky pauzu, která ale skončila vystoupením v legendárním berlínském klubu Berghain. Od té doby se Millerovy DJské techno sety představily na festivalu Sonar či Electron. 

 

FIORDMOSS (CZ/NO) 

Začátky Fiordmoss vedou na brněnskou Fakultu výtvarných umění, odkud se ale mimo jiné přes vítězství v kategorii Objev roku cen Vinyla, ale i díky silnému důrazu na vizuální vyjádření vypracovali v jednu z nejsledovanějších domácích kapel. Původně elektrofolkové duo, nyní čtyřčlenná kapela usazená v Berlíně připravuje dlouho očekávnou desku, jíž naváže na úspěšná atmosférická EP. 

HUJO (US) 

Nekompromisní elektronické duo z amerického Chicaga, jehož hudba a živá vystoupení jsou unikátní vysoko energetickým živým bubnováním, výraznými syntezátory a specifickými vokály. Ozvuky chigagského houseu a juku se v živelné směsce míchají s analogovými experimenty, které připomínají Cabaret Voltaire, které jsou doplňovány karibským, indonézským a jihoafrickým popem. 

Zvuk HUJO není studená sprcha dvou umělců za laptopy, na pódiu jakoby stála pětičlenná kapela s velkou bicí sekcí. První album HUJO: Live at Reuben’s Palace je promyšlená realizace živého přístupu k elektronické taneční hudbě s vysoce aktuálním přístpem k vizuální stránce díla. 

ITCH MY HA HA HA Showcase festival je společným projektem klubů Kabinet MÚZ a PRAHA/Fórum pro architekturu a média, které v Brně dlouhodobě rozvíjí a podporují nemainstreamovou hudební scénu - se zájmem o její interprety i fanoušky. 

Hlavní partnerskou organizací projektu je Jon-Eirik Boska Musikk. Tu reprezentuje hudební skupina Boska a její frontman Jon-Eirik Boska, který patří k výrazným postavám současné norské elektronické hudby. 

Partneři projektu: Standard island, 4AM/Fórum pro architekturu a média, Bumbum Satori, Hvězdárna Brno, The Rodina a další. 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * 

Projekt „Showcase festival - Itch My Ha Ha Ha“ je realizován v rámci programu CZ06 „Kulturní dědictví a současné umění“ financovaného zeměmi Evropského hospodářského prostoru (EHP) – Islandem, Lichtenštejnskem a Norskem. 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Tato akce je pronájem a nepořádá ji LEVEL B PRODUCTION, s.r.o.

Places & Venues

Klub Fléda Brno, Štefánikova 24, Brno

Marker