Moravia
Share
Tweet

Archive: POLÁČEK SI STOPL BAUMAXU - KONCERT + PŘEDNÁŠKA

Address

Klub Fléda Brno, Štefánikova 24, Brno
1 / < >

Koncertně-komediální show písničkáře Xaviera Baumaxy a světoběžníka Tomáše Poláčka #travel #standup #show

Unikátní vystoupení dvou přátel, písničkáře Xaviera Baumaxy a reportéra Tomáše Poláčka, který v létě objel stopem svět. 

Přidejte se k facebook události! 

Poláček promítá a vypráví například o nebezpečné jízdě ruskou Cestou kostí, o ilegálním přecházení hranic v rozpálené Střední Americe nebo o stopování v mrazivé Patagonii. 

Xavier Baumaxa hraje regulérní koncert, oba pak společně besedují s diváky. Součástí večera bude brněnský křest intimního cestopisu "STOP, aneb Světové tažení Ochmelky Poláčka". 

Něco o knize: 
STOP, aneb Světové tažení ochmelky Poláčka 

"Ta cesta sice trvala jen pětasedmdesát dní, ale prožil jsem během ní celý rok, tropy i mráz, a zestárnul o deset let," píše novinář Tomáš Poláček ve své knižní prvotině - intimním cestopise "STOP, aneb Světové tažení ochmelky Poláčka". 

Redaktor měsíčníku Reportér popisuje bláznivou výpravu z léta 2015, během níž se ve dvou stech padesáti autech povětšinou nevalné úrovně dostal dostal přes Sibiř, Aljašku, nebezpečnou Střední Ameriku nebo peruánskou poušť až do střediska Ushuaia v Ohňové zemi - nejižnějšího města světa. 

"V mexickém kamionu jsme šňupali bílý prášek, v Jižní Americe žvýkali koku, ilegálně jsem překračoval hranice mezi středoamerickými státy, to všechno v knize je," vysvětluje Poláček. 

Tomáš Poláček stopuje více než dvacet let, dojel mimo jiné z Prahy na olympiádu do Pekingu, při stopování po východním Turecku skončil ve vězení, a tak se v knížce objeví i vzpomínky na jeho nezajímavější cesty. "Páteří knihy je ale letošní výprava," říká, "protože ta byla určitě nejdrsnější - v posledních dnech jsem brečel." 

Kniha "STOP, aneb Světové tažení ochmelky Poláčka" vychází začátkem listopadu 2015 a kromě dramatického textu obsahuje desítky fotografií nebo důležitých map. 

PŘEDPRODEJ: 
► GOOUT.cz 
► SMSTICKET.cz 
► INDIES, Poštovská 2 
► CAFÉ ELEVEN, Dominikánská 11

Tuto akci pořádá LEVEL B PRODUCTION, s.r.o.

Places & Venues

Klub Fléda Brno, Štefánikova 24, Brno

Marker