Moravia
Share
Tweet

Archive: Václav Hybš s orchestrem a hosté

Address

1 / < >

Letos osmdesátiletý Václav Hybš absolvoval úspěšně pražskou konzervatoř v oboru trubka v roce 1955. První angažmá měl již v době studií. Po vojně nastupuje do Orchestru Kamila Hály a Josefa Posledního. V té době již aranžuje skladby pro různé orchestry. V roce 1960 zakládá Karel Krautgartner Taneční orchestr československého rozhlasu (TOČR), kam nastupuje i Václav Hybš jako člen a kde působí do r. 1969.

V letech 1962-64 v divadle Rokoko vzniká samostatný orchestr Václava Hybše a s jeho rozšířením začíná působit na populární scéně vedle orchestru K. Vlacha, TOČRu, G. Broma. Od založení svého orchestru aranžuje všechny skladby pro svůj orchestr i pro zpěváky, které doprovází.

V těchto letech začíná stálá spolupráce s televizí, rozhlasem, Supraphonem. Jako první začal spolupracovat s umělci tzv. vážné hudby a především s houslistou Josefem Sukem natočil 3 LP, které pronikly na světový trh. Jako první u nás začal pořádat vánoční koncerty s vánočními písněmi a koledami a dodnes tato tradice přetrvává.

Orchestr působil úspěšně také v širokém zahraničí. Natočil řadu LP, CD a MC, které byly vydávány u nás i v zahraničí. Obdržel Zlatou desku od firmy Supraphon za 2 miliony prodaných nosičů, Zlatou desku od firmy Edit za nejprodávanější vánoční LP, CD a MC České vánoce a Zlatou desku od firmy Multisonic za Zlaté hity operety.

Od devadesátých let funguje pod svojí agenturou.