Moravia
Share
Tweet

Archive: Mezinárodní hudební festival MUSICA PURA

Address

1 / < >

Ostravská kulturní scéna se rozroste o nový hudební festival MUSICA PURA

 

První ročník festivalu se uskuteční koncem listopadu (od 26. do 29. 11. 2015) v Domě kultury města Ostravy. Festival nabídne špičkové profesionální tělesa a sólisty z domova i ze zahraničí. Hlavní hvězdou čtyřdenního festivalu bude Marius Preda, jeden z předních světových cimbalistů.

 

 

Ve virtuózním podání profesionálních interpretů nabídne nadžánrová dramaturgie festivalu lidovou hudbu z celého světa,  a to jak v ryzí podobě, tak i ve spojení s jinými hudebními žánry. Opomenuto však nezůstane ani „to nejlepší” z domácí folklorní scény.

 

Festival bude zahájen koncertem nového tělesa Ostrava Cimbalom Orchestra, v němž se vůbec poprvé na jednom pódiu potkají vybraní hudebníci z ostravských cimbálových muzik. Další festivalový den nabídne žánr flamenca, a to jak v klasické podobě, tak v modernějším podání čtyř špičkových interpretů pod vedením kytaristy nizozemsko-španělského původu Arturo Ramóna. Hudebního slova v pořadí třetího koncertu se ujmou světoznámí hráči na Panovu flétnu Vasile Raducu a Liselotte Rokyta, kteří zahrají spolu se špičkovým souborem Ensemble Marian Alexandru z Rumunska. Samotný závěr festivalu vyvrcholí galaprogramem všech účinkujících interpretů prvního ročníku MHF MUSICA PURA, jehož hlavní hvězdou bude jeden z nejvýznamnějších cimbalistů světa Marius Preda.

 

 

Tento v Nizozemí žijící rumunský hudebník vyniká fenomenální technikou i výjimečnou invencí a patří k absolutní cimbálové špičce v oblasti jazzu a rumunské lidové hudby. Za doprovodu předních jazzových muzikantů učiní Marius Preda vrcholnou muzikantskou tečku za první edicí festivalu.

 

 

Vstupenky na první ročník Mezinárodního hudebního festivalu MUSICA PURA jsou již v prodeji. Lístky na jednotlivé koncerty je možné rezervovat a zakoupit také on-line prostřednictvím webových stránek Domu kultury města Ostravy ZDE.

 

Pořadatelem festivalu je uznávaný hudebník, multiinstrumentalista Jan Rokyta mladší ve spolupráci s Agenturou Presto. Záštitu nad festivalem převzali Mgr. Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje a Ing. Lumír Palyza, první náměstek primátora města Ostravy.

 

Více informací naleznete na: www.musicapura.cz.

 

Mgr. Klára Obručová

Mezinárodní hudební festival

MUSICA PURA

info@musicapura.cz

www.musicapura.cz