Moravia
Share
Tweet

Archive: Fragile

Address

1 / < >

Fragile(vokální formace Fragile)

Metropol uvádí

Středa, 21. 10. 2015
19:00350,00 
 

dirigent: Braňo Kostka  •  Zpěv: Helena Krajčiová, Jana Golis, Kamil Mikulčík, Slavo Košecký, Soňa Norisová, Svetlana Rymarenko, Vilo Csontos

Vokální formace Fragile funguje pod vedením dirigenta a producenta Braňa Kostku a tvoří ji známé osobnosti z televizních seriálů, divadelních, muzikálových produkcí či TV show: Helena Krajčiová, Soňa Norisová, Kamil Mikulčík, Vilo Csontoš a skvělí zpěváci Jana Golisová, Svetlana Rymarenková a Slavo Košecký.

Věnují se interpretaci známých světových rock - pop - hitů v působivých a velmi zajímavých originálních a cappella aranžmá - bez hudebních nástrojů. Všechno co uslyšíte je opravdu tvořeno jen hlasem a ústy interpretů v komorním a cappella provedení. Čistě vokální, jisté instrumentální prvky se v jejich hlasech uplatňují jako rytmická opora.

Repertoár koncertu skupiny Fragile tvoří písně světových i domácích interpretů jako: Queen, Sting, John Lennon, Richard Müller, Karel Gott, Jason Mraz, Lorde, The Flying Pickets, Pharell Williams, Leonard Cohen, The Real Group a dalších.

Fragile patří nejen ke slovenské, ale bez nadsázky i k evropské špičce. I proto reprezentovali Slovenskou republiku na výstavě Expo 2008 v Zaragoze či účinkovali jako předkapela Suzanne Vega a Take 6 - desetinásobným držitelem prestižního ocenění Grammy. Vystoupili také na koncertech Karla Gotta. V roce 2013 a 2014 Fragile absolvovali dvě mimořádně úspěšná turné s československou legendou a zlatým slavíkem Richardem Müllerem pod názvem "Hlasy".