Moravia
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Archive: Roman Vencl & Michaela Doleželová Královny

Address

Horní náměstí 432/22, 779 00 Olomouc
1 / < >

Roman Vencl & Michaela Doleželová

Královny

Kde je humor, je i naděje


Lázeňský pokoj možná nevypadá jako vhodné místo pro komedii, ale opak je pravdou. Tři ženy, které se na něm sejdou, byly v nedávné době vystaveny zlomovým životním okamžikům a teď stojí před nelehkým úkolem – naučit se žít své nové životy. Kromě tohoto faktu však nemají společného vůbec nic. Každá z nich patří k jiné generaci, každá má svůj příběh a každá se musí vyrovnat s odlišnou životní situací. A je to právě humor, který drží člověka nad vodou v těch nejtěžších chvílích a pomáhá mu zdolávat i ty nejhorší překážky. Královny jsou tragikomedií plnou upřímného humoru, ze kterého občas mrazí v zádech.


Po mimořádně úspěšné komedii Když se zhasne přichází autorsko-režisérské duo Michaela Doleželová a Roman Vencl s hrou z českého prostředí, která vás překvapí, pobaví a možná i dojme. Představení doplněné o nádhernou hudbu zpěvačky Radůzy je jedinečným polem působnosti pro tři herečky, tři královny, kterými jsou Vlasta Hartlová, Ivana Plíhalová a Vendula Fialová.  


Hrajeme v Divadle Hudby.

Délka představení: cca 1 hod. 20 min., bez přestávky

 

Michaela Doleželová & Roman Vencl

QUEENS

Where there is humor, there is hope 

The room of a private sanatorium probably does not look like the appropriate place for a sparkly comedy, but the opposite is true. Three patients -– Eliška, Johana and Zita are curing their psychological pain here and are “learning” to live their lives again. Apart from this, they have nothing else in common – each is part of a different generation, each has their own story and each has to deal with a different life situation. It is humor which keeps a person afloat even in the most difficult moments. This is a comedy about three women who decided to take control of their destiny, a comedy with surprisingly honest humor which sometimes brings down your spine. Following the exceptionally successful comedy When the Lights Go Out, the author and director duo of Michael Doležel and Roman Vencl come with a play which is a beautiful playing field for three women. Three queens who offer the audience more than just bitter entertainment lacking higher sense. The Moravian Theatre Olomouc took advantage of the opportunity and decided to offer it to its audience in a unique performance by Ivana Plíhalová, Vlasta Hartlová and Vendula Fialová.

Places & Venues

Horní náměstí 432/22, 779 00 Olomouc

Marker