Moravia
Share
Tweet

Archive: Roman Vencl & Michaela Doleželová Když se zhasne

Address

1 / < >

Roman Vencl & Michaela Doleželová

Když se zhasne

Mrazivá komedie, která knockoutuje vaše bránice…
Trevor a Nina jsou manželský pár z vyšší newyorské společnosti. On je prominentní gynekolog, ona majitelka a šéfkuchařka vyhlášené italské restaurace. Jejich manželství však nelze pokládat za ideální. Může za to předmanželská smlouva, drsnější než pravidla amerického fotbalu: ten z manželů, který podá návrh na rozvod, přijde o veškerý majetek, který tak automaticky připadne tomu druhému. Jsou Vánoce a Trevor s Ninou pořádají svůj tradiční večírek. Jedinými pozvanými hosty jsou poněkud výstřední manželé Imelda a Artur. Na první pohled by se mohlo zdát, že půjde o dost nudnou párty, jenže to by ona předmanželská smlouva nesměla obsahovat maličký dodatek: ten z manželů, který prokáže tomu druhému nevěru, může požádat o rozvod a získá všechen majetek. Vánoční večírek se tak promění v rozvodové bitevní pole.


Komedie z pera dvou mladých autorů, která dokazuje, že divák se může v divadle bavit nepřetržitě po dobu devadesáti minut. Michaela Doleželová a Roman Vencl jsou nadějnými autory, jejichž komedie se s úspěchem uvádí či  uváděly na různých scénách ve Zlíně, Hodoníně, Ostravě či v Praze. V současné době pracují na několika projektech: připravují původní komedii pro herecký pár pražského divadla Kalich - Janu Paulovou a Pavla Zedníčka. Píší také novou komedii pro Slezské divadlo v Opavě.

Délka představení: cca 1 hod. 40 min., bez přestávky.

Roman Vencl & Michaela Doleželová

WHEN THE LIGHTS GO OUT

A chilling comedy which takes your breath away...

Trevor and Nina is a married couple from the higher society of New York. However, their union cannot be seen as ideal – it is actually hell on earth. The reason for this is a harsh prenuptial agreement; the one who files for divorce will lose all property which will then automatically be gained by the other. Trevor and Nina are arranging their traditional Christmas party. The only guests invited are the married couple, Imelda and Arthur. At first glance, it may seem that the party could be somewhat boring, however, the prenuptial agreement could not contain an amendment which states: the one who proves his unfaithfulness to the other can file for divorce and therefore gain all property. Given this, the Christmas party suddenly turns into a divorce battlefield.