Moravia
Share
Tweet

Archive: Sukhishvili - Evropské Turné 2015

Address

Rondo, Křídlovická 34, Brno
1 / < >

Slavný taneční soubor z Gruzie založili v roce 1945 Iliko Suchišvili a Nino Ramišvili s mimořádným úspěchem: gruzínský tanec si získal celosvětové uznání.
Suchišvili se stal prvním souborem lidových tanců, který vystoupil v milánské La Scale (1967). Opona šla nahoru 14krát, čímž padl rekord slavného tenoristy Enrica Carusa. Novinové titulky hlásaly: Gruzínští baletní umělci jsou naprostá dokonalost!, Spojení mužské bravury a ženské graciéznosti, Jejich tanec je výzvou gravitačním zákonům.
V Anglii se soubor stal během mistrovství světa ve fotbale bezprecedentním konkurentem šampionátu. Královna Velké Británie, nadšená vystoupením, osobně předala Iliko Suchišvilimu zlatou medaili. Osmý div světa - tak nazval soubor Suchišviliho taneční soubor mezinárodní tisk.

The Washington Post (USA):
 Pokuste se vyskočit a ve vzduchu se seskupit. Potom dopadněte na zem přímo na kolena a znovu vyskočte, abyste to vše zopakovali znovu a znovu! 

Daily Mirrors (Velká Británie): Gruzínští umělci jsou dokonalost sama. To ani není tanec, to je let. Bouře na scéně.

Dnes má soubor 500 tanečníků a vlastní orchestr. Za svou historii uskutečnil více než 250 turné, navštívil 88 zemí, uskutečnil 12 300 vystoupení a shlédlo jej více než 7 milionů diváků.

Informace ke změně termínů 8.11.2014 / 29.4.2015 a místa představení v Praze.

ZTP/P info:
držitelé průkazu ZTP/P dle zvolené kategorie se slevou 50%, doprovod 1 osoby také se slevou 50%.
Pro vozíčkáře vyhrazena místa za 99 Kč, bezbariérový přístup zajištěn.

Places & Venues

Rondo, Křídlovická 34, Brno

Marker