Moravia
Share
Tweet

Archive: EMPÍROVÝ DEN

Address

1 / < >

Emma - Empírový den

23. května 2015 v Olomouci


Letos uběhne právě 200 let od vydání románu Emma od nejznámější anglické autorky Jane Austen, a proto Vás kromě samotné inscenace zveme na jedinečný zážitkový den pro všechny, kteří chtějí nejen vidět adaptaci knihy v jevištní formě v Moravském divadle Olomouc, ale též na chvíli vstoupit do jejího světa a z diváků se stát účastníky: Piknik – Představení – Ples, to vše v dobových kostýmech, v malebných historických lokalitách Olomouce! 


Akci pořádá sdružení Jane Austen Brno ve spolupráci s Moravským divadlem Olomouc a sdružením Císařská slavkovská garda. 


Program dne:


a) Taneční lekce   9:30 – 12:00 

b) Piknik v parku   13:00 – 15:30

c) Představení Emma v Moravském divadle Olomouc   17:00-19:00

d) Závěrečný slavnostní ples   20:00 – 0:00


Vstupenky lze zakoupit buď pouze na představení Emma (v ceně vstupenky je i vstup na Piknik) nebo na kompletní celodenní program (standardní nebo VIP vstupné). Vstupenky budou k dostání v pokladně Moravského divadla Olomouc nebo na jeho webových stránkách, sekce Program a vstupenky.a) Taneční seminář – Korunní pevnost (Třída 17. listopadu 7)


Účastníci se v neformálním prostředí seznámí se základy anglických kontratanců, které pak večer využijí na plese. Na seminář stačí pohodlné oblečení vhodné na tanec – dámám doporučujeme dlouhou sukni (max. po kotníky), pánům pohodlné volnější kalhoty. Obuv je nejlepší na ploché podrážce. Tance jsou jednoduché a nevyžadují žádnou předchozí taneční průpravu, takže je zvládnou všechny věkové kategorie a i lidé bez předchozích tanečních zkušeností brzy proniknou do těch nejzákladnějších prvků.b) Piknik – Botanická zahrada (Bezručovy sady) a Korunní pevnost 


Piknik z vlastních donesených zásob. Na místě bude též malá nabídka občerstvení k zakoupení. V případě špatného počasí se piknik uskuteční pod střechou. V průběhu nabídneme vyzkoušet si zajímavé dobové aktivity ve spolupráci s napoleonskou jednotkou La Garde Impériale d’Austerlitz: lukostřelba, výstavka a střelba z dobových zbraní, projížďky na koních či v kočáře. Též zde proběhne beseda s autorkou adaptace Markétou Machačíkovou a některými z herců. Piknik je již příležitostí vyjít si v dobovém oděvu – prostředí Botanické zahrady je velmi fotogenické. c) Představení Emma  - Moravské divadlo Olomouc (Horní náměstí 22)

 

To, že v divadle mají herci na sobě dobové oděvy, není nic neobvyklého. Toto představení bude ale zcela speciální v tom, že budou mít podobné dobové oděvy i diváci! Jedinečná možnost zúčastnit se představení umocnit si tak historický zážitek v prostorách divadla. 

 

Během přestávky budou divákům nabídnuty malé zajímavosti: fotokoutky s dobovými doplňky, vějířomluva, kvíz o Jane Austen apod. Divadelní bufet nabídne malé anglické občerstvení.d) Závěrečný ples – Dům armády (Třída 1. máje 3) 

 

Vyvrcholením celého dne bude slavnostní ples, kde se setkají všichni aktéři celého dne a v tanečním reji zažijí něco z nádherné atmosféry galantních časů minulých a období Regency, kdy se na tanečním parketu setkávaly široké vrstvy obyvatel malebného anglického venkova. 


Kromě 200. výročí vydání románu Emma bude tento slavnostní ples také připomínkou 200. výročí „Pařížského plesu“, který pro olomoucké obyvatele uspořádali v r. 1815 francouzští generálové, pobývající v Olomouci nějakou dobu ve válečném zajetí, jako poděkování za laskavé chování místních obyvatel. 


Tanec proběhne vždy s vysvětlením / zopakováním a následnou nápovědou v průběhu; tance jsou relativně jednoduché a proveditelné i bez účasti na dopolední taneční lekci.


Podrobné informace o akci, možnostech volby dobových kostýmů, mapou lokalit atd. jsou k dispozici na webu akce, www.empirovyden.cz . 


K dispozici jsou 3 druhy vstupenek:

 

1) Představení Emma: tato vstupenka platí na divadelní představení Emma dne 23. 5. v 17 hodin v MDO a též na piknik v Botanické zahradě od 13 hodin. Cena od 130 do 230 Kč , od 12. řady kdekoli v hledišti včetně balkónů a lóží v I. a II. pořadí. 

 

2) Emma - Empírový den – vstupenka na kompletní program dne 23. 5. zahrnuje taneční lekci, piknik, divadelní představení a slavnostní ples. Cena 490 Kč . Místa v hledišti od 2.-11. řady v přízemí.

 

3) Emma - Empírový den VIP vstupenka. Kompletní program dne 23. 5. zahrnuje taneční lekci, piknik, divadelní představení a slavnostní ples, spolu s bonusy: projížďka kočárem během pikniku, sezení ve VIP v lóži divadla, VIP salonek na plese spolu s herci z inscenace Emma. Cena 690 Kč . Místa v hledišti v 1. řadě a lóže v přízemí.


Pokud Vás program akce láká, ale nemáte možnost nebo zájem zúčastnit se v dobových oděvech, nenechte se odradit a přijďte i tak! Celý den má být především příjemným kulturním zážitkem pro všechny zúčastněné. 


V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat na e-mailuempirovyden@mdo.cz 


DÁMY A PÁNOVÉ, TĚŠÍME SE NA VÁS!