Moravia
Share
Tweet

Archive: WOVENHAND /USA/ + MARRIAGES/USA/

Address

1 / < >

Coloradský poltergeist Wovenhand očaruje Brno kombinací neofolku, alternative country, post-rocku, punku, industrialu a folkrocku.

V klubu Fléda představí Wovenhand loňskou desku Refractory Obdurate. 


Přidejte se na facebook událost

Wovenhand mají velmi bohatou a dlouhou historii. Vznikli z prachu legendárních 16 Horsepower na konci 90. let, úspěšný eponymní debut vyšel v roce 2002. Žánrově zůstali nezařaditelní – do neofolkových a denversky temných, gotických country podkladů nechávali proniknout mystiku world music a vlivy industriálu, post-rocku i kultury starých národů. 

Dnes už Wovenhand nemají potíž vystupovat na festivalech typu Roadburn nebo Hellfest. Dodnes však David E. Edwards neodložil loutnu ani silný spirituální nádech svých písňových textů. 

Audio: 
soun dcloud.com 

 

S Wovenhand zahrají i Red Sparowes, inkognito coby Marriages. 

Marriages jsou„bokovka“ post-metalových Red Sparowes, v čele s Emmou Ruth Rundle a novinkovou deskou Salome. Marriages si, díky vlivům indie, psychedelie, post-punku a špetky temného, těžkého noise ambientu, razí cestu k méně vousatému publiku, a je to hlavně vokál Ruth, který obě formace posouvá na sonické kilometry daleko. 

Marriages se dali dohromady v L.A. v roce 2011, šestiskladbové EP Kitsune natočili ještě jako duo Emma & Greg pod dohledem Toshi Kasaie, který diriguje také Melvins, Big Business nebo Tool. Vysloužili si tak odlišná přirovnání, jak jen seznam Cocteau Twins, Zola Jesus, Boris nebo Godspeed You! Black Emperor může být. Oficiální velký debut Salome, jemuž předchází ochutnávka v podobě singlu Skin, vyšel v lednu letošního roku, Emma Ruth Rundle mezitím stihla ještě sólovku Some Heavy Ocean v loňském roce. V případě spojení Wovenhand a Marriages nejde o žádný podřadný „support“. Je to „special guest“, velkými tučnými písmeny. 


PŘEDPRODEJ: 
GOOUT.cz 
SMSTICKET.cz 

Vstupenky za 300 Kč jsou v předprodeji i fyzicky v kamenných obchodech Indies (Poštovská 2, Brno) a Rekomando (Trojanova 9, Praha). 


www.wovenhandband.com
 
marriagesmusic.bandcamp.com< /a> 
www.kyeo.net

Tato akce je pronájem a nepořádá ji LEVEL B PRODUCTION, s.r.o.