Moravia
Share
Tweet

Archive: KORBEN DALLAS + KVĚTY

Address

1 / < >

Výkvět československého alternativně experimentální rocku #concert #alternative

Na duben jsme pro vás připravili dvojkoncert mladých a neklidných zástupců československé alternativní scény. 

Přidejte se k facebook události

KORBEN DALLAS 

Hudbu Korben Dallas doprovází nezaměnitelný hlas zpěváka Juraja Benetina a především nevšedně všední texty, které se ladně nesou na alternativně rockových melodiích. 

Historie bratislavské kapely Korben Dallas se datuje do roku 2010. Jej debutové album Pekné cesty (2011), které vzniklo jako živá nahrávka z koncertu, bylo okamžitě nominováno na RadioHead Awards v kategorii Album roku – cena kritiků. V roce 2013 vydali Korben Dallas desku Kanevalová vrána. Ta zaznamenala obrovský úspěch na Spotify i ve slovenských hudebních kruzích. 

Poslední album kapely nese název Banská Bystria a vyšlo v roce 2014. Za svou krátkou historii stačilo trio v obsazení Juraj Benetin (kytara, zpěv), Lukáš Fila (baskytara) a Ozo Guttler (bicí) doma na Slovensku posbírat tituly za nejlepší album, singl i živou kapelu. 

 

KVĚTY 

Květy patří k nezaměnitelných zástupům tuzemské experimentální scény. Jejich tvorbě dominuje hudební kutilství a surreálné texty Martina E. Kyšperského, který do svých písniček rád vkládá příběhy ze svých snů. 

Při poslechu Květů se můžete těšit na texty pocházející ze ztracené generace a na kytarové riffy doplněné xylofonem a mandolínou. Zvuk kapely některým připomíná dravost a energie mladých rockových alternativců, jiní v něm naopak slyší odkaz na hudbu normalizačního undergroundu. 

Kapela Květy vznikla v roce 2000 a vydala devět alb. Jejich poslední album z roku 2012 "Bílé včely" získalo cenu Vinyla a bylo nominováno na cenu Apollo. Deska byla zároveň vyhlášena jedinou českou nahrávkou mezi deseti nejlepšími alby na radiu Wawe. 

V kapela působí Martin E. Kyšperský (zpěv, kytary, mandolína, kontrabas, baskytara), Aleš Pilgr (bicí, perkuse, harmoniky, xylofonbalafonvibrafon, mandolína, klávesy, zpěv), a Ondřej Čech (baskytara). 

 

www.kapelakvety.cz 

korbenband.bandpage.com

Tuto akci pořádá LEVEL B PRODUCTION, s.r.o.