Moravia
Share
Tweet

Archive: JAZZFESTBRNO

Address

1 / < >

JAZZFESTBRNO
30.března 2014

VSTUP: 190, - / u 250 -
START: 20:00

Robert Balzar Trio / / Rostislav Fras Quartet featuring Antonio Pharaoh
Robert Balzar Trio (CZ)

Robert Balzar - kontrabas, Jiří Levíček - piano, Jiří Slavíček - bicí

Jednou z hvězd jazzu v České republice po revoluci, to je nepochybně kontrabas veterán trio Roberta Balzara. Byla založena v roce 1996 a od té doby zaznamenal pět alb autorských práv. Cestování z roku 1998 byl oceněn "Český disk roku" od Českého rozhlasu, následující Alone (2000) přineslo cen trio "Album of the Year" a "Band of the Year" v rámci oceňování Karla Velebného. Přenocování v roce 2005 byla nominována na "Angel". Kreativní spolupráce s legendárním jazzovým kytaristou Johnem Abercrombie vyústila ve společné nahrávce Tales v roce 2008. Nejnovější deska Objevte Kdo jsme už dává prostor Brno nativní George Levick, který nastoupil na postu klavíristy dlouhodobý člen tria Stanislav Mácha.

Rostislav Fras Quartet featuring Antonio Pharaoh (CZ / SK / ITA)

Rostislav Fras - saxofony, Antonio Pharaoh - klavír, Tomáš Baros - baskytara, Petr Solařík - bicí

Univerzální saxofonista a skladatel Rostislav Fras vliv na místní jazzové scéně, kde se stal populární hudebník - spoluhráč, vůdce vlastních souborů a času a uznávaný autor. Mezinárodní projekt New Frašův doplní speciální host - světově proslulý italský pianista Antonio Pharaoh, který po mnoho let držel absolutní špičku nejen evropské jazzové hudby. V roce 2013 vydal své poslední CD Pharaoh Evan Joe Lovano, Ira Coleman a Jack DeJohnettem.
bass doprovází i fenomenální frontman Tomáš Baroš a bubny vynikající a spolehlivé Peter Solařík. Tato zpráva představuje velmi self Frašovy Faraovy skladby.
Tato akce je pronájem a nedrží ji LEVEL B PRODUCTION, sro